canada goose outlet canada goose jakke moncler jakke canada goose udsalg canada goose jakke canada goose pas cher canada goose sale barbour jas duvetica jas duvetica jassen canada goose belgie moncler jas moncler wien canada goose jakke dame canada goose jakke canada goose danmark canada goose tilbud barbour jakke


Banknoty | Monety | Skarbiec
Mennica Księstwa Solium od niepamiętnych czasów pełni funkcję banku centralnego dla całego państwa. Chociaż nie zostało to nigdy uregulowane prawnie, to gromadzone od wieków bogactwa spowodowały, iż to właśnie Książę Solium bił monetę obowiązującą nie tylko na terenie całego państwa, ale często także chętnie przyjmowaną poza jego granicami.

Obecnie bita moneta nawiązuje swoim wzorem do denara Jonquista, ostatniego z książąt z dynastii Solium. Bilety Mennicy Książęcej z kolei w swym założeniu odnoszą się do kultury i historii Państwa Ciprofloksjańskiego.

Biorąc zaś pod uwagę fakt, że pierwsze monety zostały wybite jeszcze w Okresie Wiecznej Zimy, to Mennica jest najstarszą tego typu instytucją na świecie, bo powstałą ponad dwa tysiące lat temu. Chociaż jest to w dalszym ciągu ta sama mennica, to na przestrzeni wieków zmianom ulegała zarówno stylizacja monet, w związku z obowiązującą modą, jak i techniki wykonania. Obecnie praca mincerów w niewielkim stopniu przypomina pracę ich poprzedników.
2010 - 2021 Aleksander Euskadi